Z tego artykułu dowiesz się:

Ceny używanych kart graficznych. Krach na rynku kryptowalut szybko spowodował odpowiednią reakcję

Stało się – ceny kryptowalut spadły na przysłowiowy łeb i na szyję, a to po prostu musiało doprowadzić do reakcji na rynku kart graficznych. Zwłaszcza w momencie, kiedy podaż po stronie nowych modeli się poprawiła, a ceny wreszcie zaczęły znacząco spadać.

Kiedy kopanie przestaje się opłacać, a akumulacja nie wchodzi w grę, zostaje tylko jedno – sprzedaż używanych kart graficznych

Każdy, kto pamięta typową historię „kryptowalut i grafiki”, wie, jak w ciągu ostatnich 6 lat na masową skalę wydarzył się już tradycyjny wzór. Mowa o korelacji cen kryptowalut z popytem na karty graficzne i ich cenami, ponieważ w praktyce zakup nowej karty w ostatnich latach łatwo zamienił się w inwestycję.

Podczas gdy gracze mogą postrzegać to bardziej jako dodatkową opcję dochodu (poprzez aktywację wydobycia, gdy nie grają), ci, którzy skupiają się wyłącznie na inwestowaniu, muszą stale obliczać, czy zabawa jest na ich korzyść. W czasach, gdy ceny energii rosną, a ceny kryptowalut są znacznie niższe niż w ciągu zaledwie kilku miesięcy, zmusza to niektórych górników do sprzedaży używanych kart graficznych.

W obecnej sytuacji takie wyprzedaże stanowią ogromną szansę do znaczącego obniżenia cen kart graficznych, co powinno być napędzane przez nadchodzące GPU nowej generacji, które zadebiutują jeszcze w tym roku. Obecnie ciężko mówić o spadkach idących w kilkadziesiąt procent, bo na nie zapewne nadejdzie jeszcze czas, kiedy podaż sięgnie niebywałych poziomów.

Jednak i tak już teraz, wedle analizy Tom’s Hardware, trwa sprzedaż praktycznie wszystkich kart graficznych poniżej ceny MSRP. Opierają się temu tylko najbardziej mainstreamowe GeForce RTX i unikalny Radeon RX 6950 XT przez swoją rzadkość. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na pakiety kilku kart sprzedawanych w ramach jednej oferty, które pozwalają dorwać sprzęt w jeszcze niższej cenie i to nawet 20-30% taniej. Przy takich ofertach dobrze zebrać grono znajomych chętnych na wymianę karty i razem zakupić sobie taki „pakiet”, aby móc zrobić coś z tymi zwykle 4/6 kartami graficznymi.

Tutaj nas znajdziesz

Skontaktuj się z nami!

#Zapraszamy na konsultacje

– bądź bliżej swoich celów z Green Finanse