Czym jest konsulting?

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem z zakresu wszystkich produktów oraz ofert dostępnych na rynku finansowym. W ramach consultingu zajmujemy się analizą zapisów w umowach, zarządzamy oceną możliwości kredytowych danego klienta, sprawdzamy, czy doradca z instytucji finansowej przedstawił uczciwe warunki wobec naszego klienta, ustalamy co klient traci, a co zyskuje odstępując od ubezpieczeń i czy w ogólnym rozrachunku mu się to opłaca. Doradzamy również kiedy i jak można odstąpić od umowy kredytu oraz dajemy wsparcie we wszelkich zagadnieniach dotyczących współpracy z bankiem nawet w procesie po-sprzedażowym.
Praca z nami

Etapy współpracy z doradcą finansowym

Wybierając fachowców zyskujesz bezpieczeństwo, czas oraz najlepsze warunki finansowe dostępne na rynku!
1
Analiza
Przy ubieganiu się o kredyt lub pożyczkę, niezwykle istotna jest Twoja indywidualna sytuacja. Potrzeby oraz środki, którymi dysponujesz są wyznacznikiem tego, czy dana oferta kredytu będzie dla Ciebie najkorzystniejszym wyborem. Podczas spotkania nasz doradca określi także Twoją zdolność kredytową na podstawie bilansu dochodów i wydatków. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najlepszą ofertę na rynku dostosowaną do Twoich wymagań i możliwości.
2
Wybór oferty i dostarczenie wniosków
Po przedstawieniu kilku zindywidualizowanych ofert, wraz z klientem dokonujemy ostatecznego wyboru. Nasz doradca objaśni szczegóły oferty, a następnie pomoże zebrać niezbędne dokumenty do złożenia w banku. Dodatkowo pomagamy wypełnić wnioski kredytowe, które następnie dostarczamy do wybranych banków. W końcu fachowe przygotowanie dokumentów pomaga w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy.
3
Decyzja
Zadaniem doradcy jest uzyskanie dla klienta pozytywnej decyzji kredytowej od banku bądź innej instytucji finansowej. Stąd nasi konsultanci wykorzystują całą swoją wiedzę oraz doświadczenie, aby uzyskać najlepsze warunki dla klienta, negocjując warunki finansowe kredytu. Po spełnieniu wszystkich warunków umowy i otrzymaniu pozytywnej decyzji, nasz doradca w klarowny sposób objaśni, do czego klient jest zobowiązany oraz co zyskuje. Następnie dochodzi do podpisania umowy z bankiem, przy której również towarzyszy nasz asystent.
4
Po uzyskaniu kredytu
W Twoim życiu wiele może się zmienić. Podobnie jak rynek finansów, który bywa kapryśny. Nie musisz się jednak niczego obawiać. W każdym momencie nasi doradcy są do Twojej dyspozycji! Nigdy nie zostawiamy naszych klientów i zawsze służymy pomocą oferując najlepsze rozwiązania finansowe odpowiednie dla aktualnej sytuacji na rynku ofert. Po udanych negocjacjach mogą pojawić się dodatkowe kwestie wymagające pomocy doradcy. Zmiany waluty bądź dostarczenie kolejnych dokumentów bankowych mogą być jednym z nich. Tutaj również nie musisz się obawiać niezapowiedzianych problemów. Po uzyskaniu kredytu wciąż jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Czym się różni pośrednictwo od doradztwa kredytowego?

Pośrednictwo kredytowe polega na podstawowych czynnościach związanych z przedstawieniem ofert kredytowych oraz informowania o ich warunkach. Dodatkowo zadaniem pośrednika jest przygotowaniu niezbędnych dokumentów służących do zawarcia umowy kredytowej, a czasem obecność podczas jej zawarcia.
Doradztwo kredytowe jest pojęciem znacznie bardziej rozwiniętym. Wymaga fachowej wiedzy oraz świetnej znajomości aktualnych warunków panujących na rynku finansowym. Jego celem jest kompetentna pomoc wszystkim osobom, które zabiegają o kredyt bądź dodatkowe środki finansowe. Doradca dokonuje analizy stanu majątkowego klienta, poznaje jego potrzeby i w konsekwencji wyszukuje najlepsze oferty.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa finansowego?

Celami doradcy finansowego jest dostarczenie wszelkich informacji o dostępnych na rynku rozwiązaniach, ostrzeżenie przed pułapkami mogącymi zaszkodzić finansom klienta oraz pomoc przy wyborze najlepszej dla niego opcji spośród różnorodnych ofert. Wszystko to w oparciu o indywidualne potrzeby i możliwości klienta.
Samodzielne chodzenie po bankach, uczestniczenie w prezentacjach ofert oraz zestawianie ich ze sobą jest czasochłonne, problematyczne i często nie spełnia oczekiwań. Doradca nigdy nie chce niczego sprzedawać. Zamiast tego wysłucha Cię i skonfrontuje Twoje potrzeby z realną sytuacją na rynku. Podsunie to, czego najbardziej potrzebujesz i co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze.
Wyjaśniamy

Potrzebujesz wsparcia w zakresie finansów? Napisz do mnie i umów się na spotkanie!

Kontakt