Z tego artykułu dowiesz się:

Bitcoin spadnie “niebawem” poniżej 20 tys. USD – ostrzega Cezary Graf

Bitcoin spadł na przestrzeni ostatnich czterech dni o ponad 2,5 tysiąca dolarów. Licząc zaś od szczytów z listopada 2021 r., notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o niemal 40 tysięcy dolarów. To też sprawiło, że Bitcoin, za którego jeszcze siedem miesięcy temu zapłacić trzeba było 69 tysięcy dolarów, dziś kosztuje poniżej 30 tysięcy dolarów. Mimo tak znacznej deprecjacji, znany, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf ostrzega, że to wciąż jeszcze nie koniec spadków.

BTC utknął w konsolidacji 

Notowania bitcoinów osiągnęły najwyższy poziom w historii 10 listopada 2021 r. Tego dnia musisz zapłacić 69 000 $ z jednego bitcoina. Dzisiaj, 10 czerwca 2022 r., czyli dokładnie za siedem miesięcy od teraz, ten sam bitcoin będzie kosztował 29 500 USD i w tym czasie (12 maja tego roku) płacisz tylko 25 400 USD, czyli 25 400 USD od 2020 r. Najniższy poziom od tego czasu Grudzień. .

Patrząc na najstarszy wykres wirtualnej waluty, można zauważyć, że jego kurs wahał się przez miesiąc w trendzie poziomym między wsparciem technicznym na poziomie 28 500 USD a oporem w obszarze 32 000 USD.

Biorąc pod uwagę, że konsolidacje są formacjami korygującymi, rynki często (ale nie zawsze) wybijają się w tym samym kierunku, co poprzednie ruchy, a biorąc pod uwagę, że Bitcoin odnotował wcześniej dość znaczne spadki, statystycznie bardziej prawdopodobne jest, że kwotowania BTC będą załamaniem tego systemu , co z kolei może prowadzić do dalszych spadków do 24 000 USD, a nawet poniżej 20 000 USD, jest przeznaczane na wsparcie techniczne między innymi na podstawie pamiętnego szczytu z grudnia 2017 r.

Pogląd ten podziela znany polski youtuber ekonomiczny i doradca ds. nieruchomości Cezary Graf. Uważa, że ​​Bitcoin „wkrótce” spadnie poniżej 20 000 USD, co wprawi altcoiny w „kłopoty” i dopiero wtedy nadejdzie czas na zainteresowanie i inwestycje w tanie kryptowaluty.

Oznaczałoby to, że kryptowaluta, której kurs już teraz znajduje się niemal 58 proc. poniżej szczytu wszech czasów z listopada 2021 r. musiałaby powiększyć skalę wyprzedaży do ponad 70 proc.

Tutaj nas znajdziesz

Skontaktuj się z nami!

#Zapraszamy na konsultacje

– bądź bliżej swoich celów z Green Finanse