Z tego artykułu dowiesz się:

Zielone światło dla Terra 2.0. Jak otrzymać nowe tokeny LUNA?

Zakończyło się głosowanie nad propozycją Do Kwona i wygląda na to, że jego plan zostanie zrealizowany. Wyjaśniamy jak będzie przebiegać airdrop Terra 2.0. Spróbujemy odpowiedzieć także na pytanie czy LUNA się odbije.

Walidatorzy głosują za Terra 2.0.

Przez ostatni tydzień można było głosować nad propozycją Do Kwona.Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

 • 65,50% – zagłosowało TAK
 • 0,33% – zagłosowało NIE
 • 13,20% – zagłosowało na NIE z vetem
 • 20,98% – wstrzymało się od głosu
Walidatorzy głosują za Terrą 2.0. Team LUNA: to nie hard fork tylko nowy blockchain

W ramach planu Do Kwona ma zostać utworzona nowa sieć Terra, a obecni posiadacze Terra mają otrzymać nowy token LUNA. UST zostanie usunięty z nowego łańcucha. Realizacja planu ma scalić społeczność i jednocześnie odbudować zaufanie do ekosystemu Terra.

Terra 2.0 – jak będzie przebiegać dystrybucja tokenów?

Dystrybucja Terry 2.0
Dystrybucja Terry 2.0 – agora.terra.money

Początkowo do obiegu trafi 116,7 mln tokenów Terra LUNA 2.0. Zostaną one podzielone pomiędzy następujące grupy:

 • 30% – community pool  (w tym 10% dla deweloperów)
 • 35% – osoby, które kupiły LUNA przed atakiem*
 • 10% – osoby, które kupiły UST przed atakiem
 • 10% – osoby, które kupiły LUNA po ataku**
 • 15% – osoby, które kupiły UST po ataku

Żeby zapobiec szybkiej wyprzedaży, początkowo Terra LUNA 2.0 będzie podlegać blokadzie, według następujących zasad:

 1. Posiadacze LUNA i UST przed atakiem:
  – portfele poniżej 10 000 LUNA: 30% przesłane w airdropie natychmiast przy utworzeniu nowego blockchaina, pozostałe 70% uwalniane stopniowo przez 2 lata
  – portfele przechowujące do 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 2 latach,
  – portfele przechowujące powyżej 1 miliona LUNA: uwalnianie tokenów po roku, całość po 4 latach
 2. Osoby kupujące Lunę po ataku:
  – niezależnie od wielkości portfela: 30% tokenów uwolnionych na starcie, 70% po 2 latach.

*godz. 17 czasu polskiego 7 maja 2022

**tokeny LUNA kupione do godz. 18:20 czasu polskiego 26 maja 2022

Posiadaczom Terry sugerujemy przenieść środki poza giełdy kryptowalut przed datą graniczną (18:20 26 maja). Najpewniejszym miejscem kwalifikującym do wzięcia udziału w airdropie powinien być portfel TerraStation.

Data airdropu Terra 2.0

Według ogłoszenia opublikowanego przez oficjalny profil projektu na Twitterze, airdrop zostanie przeprowadzony 28 maja około godziny 8 rano (czasu polskiego). Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdziesz w tym miejscu.

Szansa na ożywienie projektu z popiołów

Ekosystem Terra (LUNA) „Revival Plan 2”, to najnowszy plan odrodzenia zaproponowany przez założyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs, Do Kwona. 16 maja Do Kwon zainicjował głosowanie, nazywając projekt szansą na ożywienie projektu z popiołów. Zakłada on stworzenie nowej sieci z tokenem LUNA. Istniejący blockchain będzie nosił nazwę Terra Classic z kryptowalutą Luna Classic (LUNC):

Jeśli propozycja 1623 zostanie zaakceptowana, pojawi się nowy blockchain (Terra) zaczynający się od zerowego bloku genezy, który nie będzie miał wspólnej historii z Terra Classic” – powiedział zespół.

Media donosiły wcześniej, że dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, skontaktował się z pięcioma największymi giełdami kryptowalut w Korei Południowej, prosząc je o wylistowanie Terry 2.0. LUNA została zdjęta z większości z nich, za wyjątkiem Coinone. Do Kwon zdementował jednak tę informację.

Czy LUNA się odbije?

Jednak nadal los projektu może wisieć na włosku. W szczególności biorąc pod uwagę to, że ​​władze Korei Południowej dążą do zamrożenia aktywów Luna Foundation Guard. Członek Terra Community @FatManTerra, doszedł w tej kwesti do następującego wniosku:

Jeśli aktywa LFG zostaną zamrożone przez policję zbyt wcześnie, gwarantowany zwrot kosztów dla małych posiadaczy może nie nastąpić. Miejmy nadzieję, że w tej sprawie biurokracja będzie się ociągać, przynajmniej na razie. Zastanawiałem się nad kilkoma sprawami (choć nie mogłem zasnąć) – więcej informacji wkrótce.

Terra, która wkrótce zamieni się w Terra Classic, ma mikroskopijne szanse na zbliżenie się do dawnego ATH Luny (120 USD). Obecnie w obiegu znajduje się bowiem ponad 6,5 tryliona tokenów (dokładnie 6 536 396 903 498 LUNA). Mimo wszystko informacje o przyjęciu propozycji naprawczej Do Kwona, zaowocowały wzrostem kryptowaluty, której kurs to w tej chwili (25.05/15:00) prawie 0,0002 dolara.

Tutaj nas znajdziesz

Skontaktuj się z nami!

#Zapraszamy na konsultacje

– bądź bliżej swoich celów z Green Finanse